HASTANE OTOMASYONU HASTA SIRAMATİK SİSTEMİ
   

Hastanelerde günlük yoğunluğu sistematik hasta kabul ve yönlendirme sistemleri ile destekleyerek, yapılan işlerin düzenli ve sorunsuz olmasını sağlayabiliriz.

Sistem genel olarak üç ana bölümden oluşmaktadır.

  • Merkezi Bilet, sıra sistemi
  • Ana yönlendirme panosu
  • Muaynehane veya poliklinik panoları ve çağrı butonları.

Sistemin işleyişi:

Hasta hastaneye gelir Merkezi Bilet ünitesinden sorunu ve ilgili bölümü ile ilgi düğmeye basarak gerekli sıra fişini alır. Ana panodan gitmesi gereken bölümü görür.

Poliklinik veya muayenehanelerin kapı üstlerinde numara yanar ve hasta kendi numarasını bu numaradan takip eder. Sırası gelen ve muayene olan hasta poliklinikten çıkınca Poliklinik düğmesi ile bir sonraki hasta kapı üzerindeki pano yardımı ile çağırılır.

Standart sistemlerimiz bulunduğu gibi özel uygulamalara göre de yazılım ve ürün üretilebilmektedir.

Boy bilet Sistemleri, masaüstü bilet sistemleri ve istenmesi durumunda bilgisayar kontrollu sadece yazılım ana sistemleri bulunmaktadır.

Bilet sistemlerinde kullanılan biletlere reklam veya hastane bilgileri basılabilmektedir.

Kullanılan alt yapı modüler bir yapıda olduğundan peş peşe istendiği kadar poliklinik bağlanabilmektedir.


Ana sitemde günlük tüm işlemleri takip eden çok detaylı bir raporlama modülü bulunmaktadır. Ek raporlar opsiyonel olarak yapılabilmektedir.

Günlük kabul edilen hasta sayısı.

Polikliniklere göre hasta dağılımı

 

Yoğunluk araştırmaları (Günlük/Aylık)

 

Poliklinik hasta bakma süreleri

Merkezi kiosk bilet verme ünitesi. Bu ünite istenmesi durumunda farklı dizaynlarda ve masa üzeri olarak ta dizayn edilebilmektedir.

Hastanenin ana sistemine de bağlanabilen bu ünite tüm raporlamaların tutulduğu merkez bilet verme ve poliklinik hasta akışının kontrol edildiği ünitedir.

Sistem üzerinde Windows işletim sistemi bulunan bir bilgisayar aracılığı ile kontrol edilir. Kablolu ve kablosuz network bağlantısı aracılığı ile tüm sisteme entegre olabilmektedir.

Standart ünitenin üzerinde ekran ve bilet verme bölümü bulunmaktadır. İstenmesi durumunda özel hastane kartı uygulamaları bulunan yerler için kart okuyucu da takılabilmektedir. (Ör:Garanti bankası uygulaması)

Ayrıca ek yazıcılı modellerde hastanenin hizmetleri ile ilgili veya istenilen broşür basımı konularında bilgi veren modeller de bulunmaktadır.

Poliklinik bir sonraki hasta çağrı butonu. Bu ünite her poliklinikte veya gişede bulunması gereken ünitedir. Hastanın işi bittiğinde bir sonraki hastanın çağrılması işlemini gerçekleştirir.

Bu çağrı konsolu sayesinde poliklinik kapısı üzerinde bulunan numaratör arttırılır ve sesli uyarı verilmek sureti ile bir sonraki hasta sıradan çağırılır.

Polikliniklerin kapı üzerlerine takılan hasta sıra gösterge panosudur. Bu ünite vasıtası ile hastalar bekleme bölümünde kendi fişlerini takip ederler. Bu panoda yanan numara sırası ile hastaların çağrılmasını sağlar.

Merkezi pano ünitesi Bu ünite bilet verme ünitesinin bulunduğu ve hastaların hastaneye girdiği ana sağanlığa takılan bir büyük ana yönlendirme panosudur. İstenmesi durumunda bu pano kullanılmadan da yönlendirme yapılabilir. Çok katlı uygulamalarda bu pano sayesinde kat bilgileri de verilir.

Sabit panolar. Bu panolar istenmesi durumunda hastanein belirli bölümlerinde veya klinik isimlerini belirtmekte kullanılabilen bilgi panolarıdır.

 

mail