Modüler LED Panoları

Focus A.Ş. Tamamen grafik olarak islenebilen, istenen boyut ve çözünürlükte (en x yükseklik) bilgilendirme panelleri üretmektedir. Modüler üretim teknolojisi sayesinde, kayan yazı uygulamalarından bilboardlara, reklam duyuru panolarından bilgilendirme panolarına kadar tüm alanlara uyum sağlayabilecek olan çözümler sunmaktadır.

Bilgilendirme panolari modülerdir. Alt alta yada yanyana monte edilmek suretiyle istenen boy ve yükseklik değerlerinde panolar olusturulabilir .
Bilgilendirme panoları bilgisayar aracılığı ile istenildiği gibi konfigüre edilebilir. Panolarda gösterilecek bilgiler (frame) ler hazırlayabilir, frame ler üzerinde her türlü grafik islem yapabilir. Hatta var olan resim dosyalarınızı dahi kullanabilirsiniz.
Bilgilendirme panolarında tanımladığınız frame lerin belirttiginiz saatlerde görünmesini sağlayabilir ya da film şeridi gibi ardışık olarak otomatikman panolarda dönmesini isteyebilirsiniz.
Bilgilendirme panoları internet üzerinden veri alabilir (imkb endexleri, Merkez bankasi kurlari, son dakika haberleri… gibi) hatta dilerseniz cep telefonundan SMS gönderme yolu ile de konfigüre edilebilirler.
Bilgilendirme panoları sıcaklık, nem, saat gibi ortam değerleri veya özel sensörler /algılayıcılardan gelen endüstriyel değerleri de gösterebilirler.

Referanslarmız arasında Bostancı Adalar arası toplu taşımacılık yapan Mavi Marmara bulunmaktadır.

 

Bilgilendirme Panolari Bilgisayar Destekli Otomasyon Çözümü:

Bilgilendirme panolari ile bir bilgi agi (network) kurmak, her biri arasinda kilometrelerce mesafe dahi olsa, kolayca yönetebilmek ve canli bilgileri panolara gönderebilmek mümkündür. Asagida, bilgisayar destekli otomasyon çözümü ve bilesenleri verilmistir.

Boyutlar Istenen tüm genislik – yükseklik – çözünürlük degerlerinde üretim imkani
Grafik Resim, Logo ve tüm grafik formatlarini destekleme
Font Tüm True Type fontlari ve önceden hazirlanmis led yazi fontlari kullanabilme özelligi
Haberlesme RS232 – RS 485 standartlari ile 10.000 mt. ye kadar.
Veri Girisi PC üzerinden kullanici tarafindan Algilanan Çevre/Sistem verileri (Saat, Tarih, Sicaklik, Nem) Internet üzerinden canli data (döviz kuru, imkb endeksleri ..) GSM üzerinden SMS ile (opsiyonel, ilave donanim gerektirir)
Isik gücü iç mekan/dis mekan için okunurlugu yüksek, güçlü ledler kullanilmistir
Entegrasyon Tüm veritabanlari ile (Access, SQL Server, Oracle…) data haberlesmesi yapabilme, özel yazilimi ile Real time programlayabilme, pano üzerindeki aktif ekranin, bilgisayar üzerinden izlenebilmesi (simülasyon)

RS232/485 ile sinirsiz sayida panel bir yada daha fazla bilgisayar ile haberlesebilir, kendi aralarinda bilgi networkü kurabilirler. Her bir panel ayri olarak adreslendiginden, her bir panelde farkli bilgilerin veya istege göre herbirinde ayni bilgilerin gösterilmesi mümkündür.


Yazılım ekran görüntüsü

Bilgilendirme Panolari Otomasyonu Çözümü

Tech-Co; bilgilendirme panolari, online data isleyebilme özelligi sayesinde gerçek zamanli otomasyon projelerinde bilgilendirme/yönlendirme amaciyla kullanilabilir.
Asagidaki örnekte, otomotiv yan sanayi üretimi yapan bir fabrika için, üretim otomasyonu kurulum/montaj asamasi gösterilmektedir

Montaj asamasi Canli datalar ile, kullanim asamasinda. (Datalar ERP programindan çekilmektedir)

Bilgilendirme Panolari Internet Erisim Modeli (Web Çözümü)

Bilgilendirme panolarina web üzerinden erismek mümkündür. Panolarda görünen bilgilerin aynisi, herhangi bir yerden, internete girmek suretiyle ögrenilebilir. Panolarda bilgi degistikçe, web sayfasinda da, küçük bir gecikmeyle birlikte, anlik olarak degisir.
Asagida, örnek bir web erisim arayüzü verilmistir. Web erisim arayüzü kurumsal web sayfa formatiniza uygun hale getirilebilir.


Dijital Saat / Merkezi Saat / Kur Panosu Ürünleri

 

Özellikler :
24 Karakter, 1 Satir Genis.
Ayni anda 4 farkli saat dilimini gösterebilme.
Internetten kur bilgilerini Canli olarak alarak gösterebilme (Saat ile dönüsümlü)
Satir ve karakter sayisini artirabilme imkani (opsiyonel)


Iki Satir Kayan Yazi Tabanli Dijital Saat – Kur Panosu

Özellikler :
32 Karakter, 2 Satir , 2 Renk
Ayni anda 4 farkli saat dilimini gösterebilme.
Internetten kur bilgilerini Canli olarak alarak gösterebilme
Ilan Panosu Olarak Kullanilabilme.
Satir ve karakter sayisini artirabilme imkani (opsiyonel)

Analog Görünümlü Merkezi Dijital Saat Panosu

Özellikler :
Tavana asilabilir türden merkezi saat üniteleri
Bilgisayar ile ayarlayabilme.

Analog Görünümlü Merkezi Dijital Saat Panosu (Tek Ünite)

Özellikler :
Tavana asilabilir türden merkezi saat üniteleri
Bilgisayar ile ayarlayabilme.