HASTANE OTOMASYONU HASTA REFAKATÇİ İZLEME SİSTEMİ
   

Hastane ADSL veya LL olarak Internete bağlı bulunmaktadır. Bu hat kullanılmak sureti ile odalara konulacak olan IP Kameralar ile hastaneye gelen hasta yakınlarına uzaktan refakat sistemi sağlanmaktadır. Ülkemizde hastası olan aileler yoğun olarak hastanede bulunmak ve devamlı hastasını yalnız bırakmadan yanında olmak istemektedir. Gerçek olan sadece bir refakatçinin hasta yanında kalması yeterli olmasına rağmen daha çok akraba hastayı görmek istemektedir.

Bu sistem sayesinde hastaneye kayıt edilen hasta ilk girişte karar vermesi durumunda ek bir ücret karşılığı istediği kadar akrabası tarafından İnternet üzerinden odasından naklen yapılan yayınla izlenebilmektedir.

Sistem üç bölümden oluşmaktadır:

  • IP kameralar
  • Merkez server
  • İnternet bağlantısı

Sistemin işleyişi:

Odalara konulan sabit kameralar sayesinde odalardaki görüntüler bir ana sistemde toplanmaktadır. Bu görüntüler hastanın hastaneye kabulü sırasında istemesi durumunda bir kullanıcı adı ve şifre ile kendisine kullanıma açılmaktadır. Bu kullanıcı ismi ve şifreyi uzaktaki akrabalarına bildirmesi durumunda Internetten akrabalar hastayı canlı olarak izleyebilmektedir. Aynı görüntüler hemşire merkezlerine de verilebilmektedir.

Sistemin faydaları:

Bu sayede hasta yanına gelen refakatçi yoğunluğu yok edilmektedir.

Hastaneye ek bir gelir sağlanmaktadır.

Hasta yakınlarına hastane farklı bir hizmet daha sunmuş olacaktır.

Akrabalar hastasının durumunu anı anına öğrenebilecektir.

 

 

 

 

mail