HASTANE OTOMASYONU HASTA ATEŞ ÖLÇME SİSTEMİ
   

Sistem odalara kurulan ve tamamı ile 7x 24 saat kesintisiz çalışan bir ısı ölçme cihazının hastane geneline entegre edilmesidir.

Avrupa hastanelerinde kullanılmakta olan bileklikle hasta kontrolü sistemine ısı ölçen bir akıllı derecenin entegre edilmesi ile proje oluşmaktadır.

Hastalar hastaneye kabul edilirken kollarına takılmak üzere plastik ince kol bantları kendilerine verilir bu bantlar sayesinde hastanın ismi ve bilgileri banttan okunabilmektedir.

Aynı bandın üzerinde bulunan ve kola temas eden bölümünde otomatik ısı ölçen derece bulunmaktadır. Bu derece sayesinde hastanın tüm ısı değişiklikleri anı anına devamlı görülebilmektedir.

Yanda görülmekte olan küçük metal cihaz senlerce kesintisiz çalışma özelliğine sahip olan bir akıllı ısı ölçerdir. Bu ısı ölçer sayesinde hastanın saniyelere varan periyotlar ile vücut ısısı kayıt edilebilmekte ve grafiksel olarak hastanın hastaneye kabulünden itibaren ateşi kayıtlara alınabilmektedir.

24 Saat bilgileri aralıksız alan ünite daha sonra hemşirelerin el üniteleri sayesinde ana sisteme aktarılmak üzere hasta ateş bilgileri ara ünitelerce okutulmakta ve sisteme aktarılmaktadır.

Eski derece bekleme veya saat başı ateş ölçme saat kaçırma gibi sorunlar bu sistem sayesinde yok olmaktadır.

 

 

 

mail